Bisnode Estonia AS
Endla 15, 10122 Tallinn
Tel +372 6414 910Posted by: In: Cover story 11 Mar 2013

Ärimaailmas langetavad miljonid juhid iga päev otsuseid, mis põhinevad kas faktidel, eri allikatest saadud infol või isegi kõhutundel. Bisnode missioon on pakkuda asjakohast informatsiooni igal tasemel otsustajale. Bisnode kogub andmeid firmade ja tarbijate kohta, korrastab, parandab ja filtreerib infot ning pakendab seejärel toodetesse ja teenustesse, mis igal maal on suunatud just seal olevaid vajadusi rahuldama.


1. Andmete kogumine
Bisnode kogub andmeid firmade ja tarbijate kohta erinevat tüüpi avalikest allikatest.

2. Parandamine
Bisnode korrastab, parandab ja filtreerib andmeid enda välja töötatud põhimõtete alusel. Töödeldud andmed on see, mida me nimetame äriinformatsiooniks.

3. Pakendamine
Bisnode allüksused pakendavad ja viivad selle informatsiooni eri tüüpi toodete kujule. Lõpptarbija võit seisneb selles, et ta saab kätte ainult endale vajaliku ja kontrollitud informatsiooni kompaktsel ja kergesti loetaval/kasutataval kujul. Seda kõike pakub Bisnode innovaatiliste tehnoloogiliste lahenduste kujul.

4. Pakkumine
Tooted ja teenused on suunatud eri kliendigruppidele läbi erinevaid kaubamärke kandvate toodete. Levinumad tooterühmad on turundusinfo (sihtgruppide moodustamine müügitööks) ja tausta- ehk krediidiinfo (andmed konkreetse ettevõtte krediidivõimelisuse hindamiseks). Meie visiooniks on aidata inimestel ja organisatsioonidel teha tarku otsuseid võimaldades neile selleks kvaliteetset ja korrastatud informatsiooni.

Posted by: In: Uudised 03 Jun 2016

Bisnode-Cup-2016-FB

Jalgpallifännid, kes pikisilmi 2016. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistlusi ootavad, saavad nüüd kasutada Big Data analüüsiandmeid otseallikast. Veebirakenduse abil, mille on välja töötanud äsja loodud Bisnode Data Analytics Lab, saab prognoosida tulemusi vastavalt meeskondade soorituste hinnangutele. Bisnode veebirakenduse järgi on Hispaanial, Inglismaal, Belgial ja Šveitsil suurim võimalus poolfinaalides kohtuda. Finaalmängu ennustatakse Belgiat ja Hispaaniat.

Bisnode Big Data Analytics Lab’i ennustused põhinevad struktureerimata ja mitmetest allikatest kogutud veebiandmete kasutamisel kombineeritult analüütiliste mudelitega. Väravarünnakute intensiivsust, ründe ja kaitse tugevusi, ajaloolisi tulemusi jne analüüsides saab ennustada iga mängu tulemust, alagruppide ja playoffide tulemusi ning lõplikku võitjat. Kõik ennustused on saadaval leheküljel /footballcup2016.bisnode.com. Rakendust uuendatakse igapäevaselt värskete prognoosidega kogu turniiri kestel vastavalt meeskondade tegelikele sooritustele ja mängude tulemustele.

“Spordis ja jalgpallis on kõik võimalik, see ongi, miks me seda armastame; midagi ei saa öelda 100% kindlusega. Kombinatsioonid ja tulemused lähtuvad võrdlustest ning on osutunud üsna usaldusväärseteks. Seetõttu saame ennustada, et Hispaanial kui kahekordsel tiitlit kaitsval meistril on enim võimalusi saada 2016. aastal jälle meistriks,” väidab Andreas Psaros, Bisnode Big Data Analytics Lab’i kommertsjuhi kohusetäitja.

Bisnode on loonud Big Data Analytics Lab’i, et pakkuda paindlikku Hadoop ökosüsteemi – “tarkvara raamatukogu”, mis töötleb suuri andmekogumeid. See tähendab, et Bisnode saab sobitada ja analüüsida oma klientide andmeid Bisnode enda andmetega, ning tänapäeva globaliseerunud maailma poolt genereeritavate andmetega, niinimetatud Big Data’ga.

“Me usume, et Bisnode Big Data Analytics Lab annab meie klientidele, kes on hõivatud komplekssete testimata ideedega, võimaluse testida turvaliselt oma big data kasutamise võimalusi. Samal ajal võime sellest õppida. See annab meile võimaluse arendada neil kogemustel põhinevaid teenuspakkumisi. Kes ei tahaks, et kui ebaõnnestuda, siis kiiresti, ning sellest kohe õppust võtta? Lab võimaldab meil ja meie klientidel seda teha”, ütleb Marcus Hartmann, Bisnode Big Data Analytics Lab tegevdirektor.